Kontakt uppgifter |  Brikk Animation och film
produktionsbolag Stockholm
[swedish] [english]

Vad vänter du på?

Kontakta oss!

Ring till våran fantastiska producent Sofia på
+46 (0)70 243 52 25 eller skicka ett mail till
sofia@brikk.se. Eller varför inte bara besöka oss direkt på Pryssgränd 10B?

Tveka inte på att höra av er tidigt i processen för att diskutera vad vi kan göra tillsammans!

+46 (0)70 243 52 25

Vill du bolla ett projekt?

+46 (0)73 612 06 04

Övriga funderingar?

produktionsbolag stockholmMembers of Brikk

Samuel Fast

CREATIVE DIRECTOR
+46(0)73 612 06 04
samuel@brikk.se

Björn Johansson RegissörMembers of Brikk

Björn Johansson

CREATIVE DIRECTOR
+46(0)72 304 66 46
bjorn@brikk.se

produktionsbolag stockholmMembers of Brikk

Josef Andersson

CREATIVE DIRECTOR
+46(0)76 861 11 86
josef@brikk.se

Sofia Bohman BrikkMembers of Brikk

Sofia Bohman

EXECUTIVE PRODUCER
+46(0)70 243 52 25
sofia@brikk.se

Animatör BrikkMembers of Brikk

Kristian Andersson

ANIMATÖR
+46(0)72 981 35 56
kristian@brikk.se

Neil Verhavert Brikk produktionsbolag StockholmMembers of Brikk

Neil Verhavert

ANIMATÖR
+46(0)76 321 52 36
neil@brikk.se

Philip Engström BrikkMembers of Brikk

Philip Engström

ANIMATÖR
+46(0)73 326 31 29
philip@brikk.se

Bjorn_a_loopMembers of Brikk

Björn Assedal

ANIMATÖR
+46(0)70 203 47 29
bjorn.a@brikk.se

ya copyMembers of Brikk

Sonya Filimonova

ANIMATÖR
-
sonya@brikk.se

Produktionsbolag i stockholmMembers of Brikk

Tequila

FRAME CUTTER
since 1873
tequila@brikk.se

Hej hej!

Vill du jobba hos oss?

På Brikk vi alltid på jakt efter passionerade, motiverade och duktiga producenter, animatörer och illustratörer till vårt team. Skicka gärna ett e-mail till post@brikk.se med en länk till ditt arbete.

Pruducer

Internship, Stockholm

We´re looking for a Junior producer to take part of our team
We love that you are motivated, eager to learn and that you´re a social genius!

We are waiting for you! Mail us at post@brikk.se

Worldwide commercial representation

Brikk is represented by the following companies around the globe. Please contact the appropiate person in each market and continent if you're interested in working with us.

Los Angeles

Society
Harry Calbom
harry@society.tv

328 S La Brea Ave, CA 90036
310.736.6316

Toronto

Brought To You By
Matthew Barnett
matt@broughttoyouby.tv

224 Wallace Ave #302
Toronto, ON M6H 1V7

London

Agile Films
Rebecca Little
rebecca@agilefilms.com

68-72 Redchurch Street
London E2 7DP

Shanghai

Lunar Films
Ken Yap
ken@lunarfilms.cn

Yong Jia Road Lane 15 No 4
Shanghai 200020